GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2014 13:05

Belediye Önünde Eylem

Samsun Atakum Tarım Meslek Lisesi'nin bulunduğu binanın yıkılarak yerine cami yapılacak olmasına karşı çıkan okul aile birliği üyeleri ve bazı sendika temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemi yaptı.

Belediye Önünde Eylem

 

  Tarım Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi’nin bulunduğu binanın yıkılarak yerine cami yapılmak istenmesine karşı çıkan eylemciler, Büyükşehir Belediyesi önünde toplanıp pankart açtı. Burada bir basın açıklaması yapan Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, “Okul Aile Birliği, Atakum Kent Konseyi ve sivil toplum örgütleri olarak nazım imar planı değişikliğinin ilimizde okullar için alanlar son derece sınırlı iken ve okul yeri üretmek için mevzuatın kaynaklı yığınca zorluklar varken, var olan okul alanının okul alanı dışına çıkarılmasının ve dini tesis alanı olarak tahsisinin kabul edilebilir olmadığını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz” dedi.

Gelemen YİBO’ya gitmeyi kabul etmediklerini söyleyen Gürpınar, “Mahkeme kararları açıklanana kadar okulumuzu terk etmeyecek ve okulumuzda nöbet tutmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

     

kuzeyhaber

 
AdminAdmin