SPOR
Giriş Tarihi : 23-08-2021 15:52   Güncelleme : 23-08-2021 15:52

Başkan Yıldırım: Bu sene asla 'şampiyon olacağız' demeyeceğim

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, transferler konusunda kendilerini eleştiren taraftarlara mesaj gönderdi.

Başkan Yıldırım: Bu sene asla 'şampiyon olacağız' demeyeceğim

Yıldırım, "Geçen seneden elimizde 'enkaz' diyebileceğimiz bir kadro vardı. Yaşlıydık, gençleştik. Yabancılara tek kuruş bonservis parası vermedim" dedi Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Hedef Halk Gazetesi Haber Editörü Noyan Alper Cabbar'a açıklamalarda bulundu. Başkan Yıldırım, sosyal medyada kendisine ve scout ekibine karşı yapılan transfer eleştirilerine cevap verdi.

SAĞLAM ENKAZ BIRAKTI

Yüksel Yıldırım, “Kabul ediyoruz, geçen senelerde hatalarımız oldu. Ancak şunu açık belirtmek isterim ki; geçen seneki transferlerde bugün göndermekte sorun yaşadığımız futbolcular, Ertuğrul Sağlam’ın istediği isimlerdi. Bize enkaz bıraktı. Bu sene de yapılan transferlerin hepsi tutacak diye bir iddiamız da yok. Bu bir gençleştirme operasyonuydu. 4-5 futbolcunun dışında bonservis bedeli ödemedik” dedi.

YABANCILARA KURUŞ BONSERVİS ÖDEMEDİM

Sezon başı yapılan bazı transferlerin şimdi takımdan ayrılacak olmasını eleştiren taraftarlara seslenen Başkan Yüksel Yıldırım, "Tek bir yabancı transferinde bir kuruş bonservis parası ödemedim. Hatta geçen sene istediğimiz bazı oyuncuları, bu sene yarı fiyatına aldık. Esin Hakaj, Brahim Darri, Fofana, Diomande, Alen Melunovic, Hasan Kılıç gibi çok sayıda oyuncu bize bedavaya geldi" diye konuştu.

NADİR PARASINI İSTİYOR

"Geçen sene izlediğimiz, aklımızda yer eden transferleri yaptık" diyen Başkan Yüksel Yıldırım, şöyle konuştu; "Bazı isimleri 2 senedir izliyorduk. Hocamıza sunduk. Hakaj mesela. Hocamız, yabancı kuralından dolayı oynatamam dedi. Hakaj kırgın değil, mutlu ayrıldı. Darri'yi göndermeye çalışıyoruz. Nadir ve Plumain’i göndermekte zorlanıyoruz. Nadir’e alacağı olan 250 bin TL’yi bırak, bonservisini verelim dedim. İstemedi. Parasının hepsini istiyor. Plumain’e takım bulamıyoruz."

ŞAMPİYON OLMAZSAK DÜNYANIN SONU DEĞİL

Yüksel Yıldırım, açıklamasında şu ifadelere dikkat çekti; "Örneğin Gyasi, Gökhan Alsan. Taraftar benden çok bu isimlerin gitmesini istedi. Bir şekilde anlaştık, gönderdim. Yaşlı takımdık, gençleşmemiz gerekiyordu. Papaz isimlerle nasıl şampiyonluğa oynayacaksın. Genç takımla mücadele ederim, şampiyon olmasam bile oyuncu kazanmış olurum. Geçen sene ‘şampiyon olacağız’ diye söylem hataları yaptık, bu sene asla 'şampiyon olacağız' demiyorum, demeyeceğim. Bu çocuklarla şampiyon olmak için rakiplerimizle kıran kırana mücadele edeceğiz, olursak oluruz, olmazsak da dünyanın sonu değil. Pırıl pırıl gençleri kazanırım."

DİOMANDE VE FOFANA BEDAVAYA GELDİ

"Diomande’yi geçen sene de istedik ama pahalıydı" diyen Yıldırım, "700 bin Euro istiyordu. Pazarlık yaptık, 400 bin Euro verelim dedik kabul etmedi. Bu sene bonservissiz 225 bin Euro’ya imza attı. Fofana 1 milyon Euro istedi, 400 bin Euro’ya imza attı. Hocamıza ikisini de söyledim, oynatırım dedi. Biz de kadromuza kattık. Futbolcular zaten menajerlerin gölgesinde kalmış durumda. Bonservisi olmasa menajerle ayrı uğraşıyorsun. En ucuz, sabırlı bir şekilde transferi sonlandırmak için büyük mücadele vermek zorunda kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

YERLİLERE BONSERVİS VERDİM

Başkan Yüksel Yıldırım; “Bonservis bedeli ödediğim oyuncular yok mu var. Soner’e 3 milyon TL, Ali Ülgen’e 2 milyon TL, Melih Okutan’a 1,5 milyon TL, 700 bin TL Furkan Fehmi Güneş için, 50 bin Euro da Cihan Kahraman için verdim. Örneğin Cihan’ı çok beğeniyorum. Hatta menajeri sözleşmesine 2 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi ekledi. Ben 5 milyon olsun dedim. Cihan’da yetenek var. Kumaşını belli ediyor. 2 sene daha geliştirsin kendini, Süper Lig büyüklerini peşinden koşturur. Hocamız da çok beğeniyor, ona sık sık forma şansı verecek” ifadelerini kullandı.

DJEDJE ARAMIZDA OLMAYACAK

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "Yabancı kuralına takılan Esin Hakaj takımdan ayrıldı, Brahim Darri de ayrılacak. Geçen sene aldığımızda eleştirilen, bugün de gönderiyoruz diye eleştirildiğimiz Djedje de bizimle olmayacak. 100 bin Euro bonservis bedelini getirecek, yollarımız ayrılacak" diye konuştu.

PİLOT TAKIM ALACAĞIZ

Pilot takım istediğini ve Pendikspor’u almak için bir dönem görüştüğünü kaydeden Yüksel Yıldırım, “Ancak Eyüp-Manisa işi bizden önce bitirmişler. Ancak arayışımız devam ediyor. Semih, Hüseyin, Fehmi gibi genç isimleri pilot takımımız olsa çok rahat oynatabiliriz. Yine Polat, Ali Kılıç, Yunus Emre. Bu çocuklar Samsunspor’un geleceği olacak. Karacabey ile centilmenlik anlaşması yaptık. Mutlaka pilot takım satın alacağız. Süper Lig’e çıktığımızda alt ligde yabancılarımızı da oynatabileceğimiz 1. Lig takımı istiyoruz" dedi.

ÜZÜLÜYORUM...

Başkan Yıldırım, "Bazı taraftarın transfer konusunda bizi eleştirmesine üzülüyorum. Bilmedikleri konularda yorum yapıyorlar. Geçen sene yaşananlar, bu sene ki transfer politikası hakkında her şeyi anlatacağım, zamanını bekliyorum. Gidenler-kalanlar netleşsin, transfer dönemini kapatalım, konuşulacak çok şey var” şeklinde konuştu.

kaynak: Hedef Halk Gazetesi