SİYASET
Giriş Tarihi : 27-05-2020 21:42   Güncelleme : 28-05-2020 12:29

Başkan Özaçıkgöz: "Menderes'in Türkiye'nin imar hareketlerine katılmaktan başka suçu yoktu"

DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz: "Menderes'in Türkiye'nin imar hareketlerine katılmaktan başka suçu yoktu" Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, eski Başbakan Adnan Menderes, Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun ölümünün 59. yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı.

 Başkan Özaçıkgöz:

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, eski Başbakan Adnan Menderes, Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun ölümünün 59. yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı. Çetin Özaçıkgöz, açıklamasında, "'Rahmetli Menderes'in bir Başbakan gibi siyaset adamı gibi değil de bir şantiye şefi olarak Türkiye'nin imar ve kalkınma hareketine katılmaktan başka suçu ve günahı olmadığı bilinmektedir." dedi.

Özaçıkgöz, yaptığı açıklamada Adnan Menderes ve arkadaşlarına rahmet dilerken, idam günü olan 16-17 Eylül'ün Türkiye'nin demokrasi, hukuk ve insanlık tarihi bakımından yüz karası olduğuna işaret etti. Yassı ada Mahkemesi ve kararlarının reddedildiğine hatta yok sayıldığına dikkat çekilen açıklamada, "Menderes'in 1950'den 1960'a kadar bir Başbakan, bir siyaset adamı ve bir devlet adamı gibi değil gecenin üçünde, dördünde, beşinde, sabah namazı, seher vakti bir şantiye şefi gibi Türkiye'nin imar ve kalkınma hareketlerine katılmaktan başka bir suçu ve günahı yoktu."denildi.