GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 20:07   Güncelleme : 08-10-2021 20:07

Bakan Soylu duyurdu: Bir operasyon da Van'da!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Van Başkale'de; Emniyet Narkotik, KOM ve İstihbarat birimlerimizin operasyonuyla; 753 paket halinde 383 kg 122 gr EROİN ele geçirildi." dedi.

Bakan Soylu duyurdu: Bir operasyon da Van'da!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari ve Van'daki operasyonlarda 405 kilo 600 gram eroin ele geçirildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hakkari ve Van İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin takibiyle 405 kilo 600 gram eroin ele geçirildi. 2 şüpheli gözaltında. Kahraman emniyet teşkilatımızı tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü ile Van Emniyet Müdürlüğü "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçunu önlemeye yönelik ortak çalışma yürüttü.

Bu kapsamda dün yürütülen çalışma kapsamında tespit edilen bir araç tarafından uyuşturucu sevkiyatı yapılacağının anlaşılması üzerine yapılan takipte söz konusu araca bir ikametten yükleme yapıldığı belirlendi.

VAN'DA 383 KİLO EROİN ELE GEÇİRİLDİ

Van'ın İran sınırındaki Başkale ilçesinde araziye bırakılan paketlerde 383 kilo 122 gram eroin ele geçirildi, 4'ü İranlı 5 şüpheli yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sınır hattına yakın bölgede 5 şüphelinin açık arazide kuytu bir bölgede atlarında bulunan yükleri bıraktıklarının görülmesi üzerine, yüklerin bulunduğu yer ve zanlıların gittiği ikametle eklentilerde arama gerçekleştirildiği belirtildi.

Aramalarda, 753 paket halinde 383 kilo 122 gram eroin, AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği ve buna ait 2 şarjör ile 53 fişek ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, " 4'ü İran uyruklu 5 şüpheli hakkında adli tahkikata başlanılmış, 5 at adli birimlerin talimatıyla ilgili birime teslim edilmiştir." ifadesi yer aldı.

Açıklamada, Van Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü suçla mücadele çalışmaların en etkin şekilde ve kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.