SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2020 07:36   Güncelleme : 18-05-2020 07:39

Aynur teyzenin hikayesi yürekleri burktu, Mansur Yavaş harekete geçti

Aynur teyzenin hikayesi yürekleri burktu, Mansur Yavaş harekete geçti65 yaş üstüne verilen 6 saatlik izni fırsat bilerek ekmek parası için mendil tezgahını açan 58 yaşındaki Aynur Şimşek’in hikayesi yürekleri burkmuştu. Konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş harekete geçti. Kaynak: Aynur teyzenin hikayesi yürekleri burktu, Mansur Yavaş harekete geçti

Aynur teyzenin hikayesi yürekleri burktu, Mansur Yavaş harekete geçti

Ankara’da 65 yaş ve üstü için sokağa çıkma izni sırasında, 58 yaşındaki Aynur Şimşek de kendisine yasak olmasına rağmen “Ya nasip” dedi ve Ankara Etlik’te mendil tezgahını açtı.

Anka Haber Ajansı’nın haberine göre “Bu köpek insanlardan daha iyi, en azından 24 yıllık eşim gibi beni ortada bırakıp gitmedi” diyen Şimşek, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Eşim astsubaydı ve 4’üncü karısıydım. 24 yıllık evliyken beni habersiz boşadı. İzmir’e gitti. Evlilik süresince çocuğumuz olmadı ve onun içinde nafaka da bağlamadılar. Evlilik sürecinde çok sıkıntısını çektim, içer içer döverdi. Evimiz de onun üstündeydi, şimdi onu da istiyor.”

“Zaten evin elektriği de suyu da kesik. Günde 4 saat yatmak için gidiyorum. Yemeğimi Etlik’teki Domino’stan, ileride bir lokanta var oradan alıyorum. Banyoyu filan belediyenin parktaki tuvaletinde yapıyorum. Aman işte, yaşamak denirse bir şekilde yaşıyorum.”

“5 yıl oldu boşanalı, istemedim ben boşanmak. Önce evin elektriğini, suyunu kestirdi sonra mühürletti. Bir süre kışın ortasında parkta battaniye altında yattım. Kağıt topladım, sattım. O sırada 5 tane sokak köpeğim oldu. 4’ü öldü.”

’24 YIL SONRA SOKAĞA ATTI’

“Sokaktan topladığım kağıt parasıyla avukat tutmuştum, nafaka için dava açtık. Avukat paramı yedi, davadan da sonuç çıkmadı. Sonra barodan avukat verdiler dava için onlar da ilgilenmiyor. Benim okumuşluğum var, ilkokul mezunuyum. Yargı kadının çocuğu yoksa, nafaka da yok diyor. Ya 24 yıl kahrını çektim, 58 yaşındayım, bu nasıl devlet? Koca diye yola çıktık, 24 yıl sonra beni sokağın ortasında bıraktı. Şimdi emekli karı alacakmış.”

“Sigortam yok, babam 77’de öldü. 3 kardeş var, onlar kendi derdinde. Kız kardeşim anneme bakıyor, enişte beni istemiyor. Diğer ikisi erkek, e onlara da gidemiyorum.”

‘SİZİN ÇÖP DEDİĞİNİZDEN BEN GEÇİMİMİ SAĞLIYORUM’

“Şimdi sizin çöp dediğinizden ben geçimimi sağlıyorum. Bu yaştan sonra ne yapacağım, ya kağıt toplayacağım ya da böyle mendil satacağım. Devlet yardım etmiyor, 65 yaşına gir de gel diyor. 7 sene var.”

Şimşek’in şimdi tek isteği Tomas ile beraber huzurluca başını sokabileceği bir yuva ve aylık geçimini sağlayabileceği bir gelir…

MANSUR YAVAŞ HAREKETE GEÇTİ

Konunun sosyal medyada yayılmasının ardından durumdan haberdar olan Mansur Yavaş harekete geçti. Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilişim ve Teknoloji Genel Koordinatörü Gökhan Özcan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'ın talimatları doğrultusunda ekiplerimiz teyzemiz ile iletişime geçecekler.” İfadelerini kullandı.

gokhanozcan.jpg

 

Kaynak:  Günboyu