SPOR
Giriş Tarihi : 04-08-2021 13:28   Güncelleme : 04-08-2021 13:28

Altıparmak: En büyük gücümüz taraftarımız

Teknik direktör Mehmet Altıparmak, "Maçlar başladığında inşallah Federasyon tarafından kulübümüze tanınan 16 bin 959 kişilik taraftar kontenjanı bir kişi bile eksik olmadan 16 bin 959 seyirci ile doldururuz" dedi.

Altıparmak: En büyük gücümüz taraftarımız

Yılport Samsunspor teknik direktörü Mehmet Altıparmak, taraftarının renklerine ve armasına olan sevgisinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Futbolcuyken ve teknik direktörlük dönemlerinde Samsun deplasmanına rakip olarak geldikleri zamanı hatırlatan Altıparmak, "Samsun'da oynamak her zaman zordu. Çünkü taraftarların takımlarına olan büyük desteği rakiplere de aynı oranda stres yaşatıyordu. Gerçekten burada muhteşem bir taraftar kitlesi var" diye konuştu. 

ARMASINA - RENKLERİNE SEVDALI TARAFTARIMIZ VAR

Şu ana kadar çalıştıkları takımlar içerisinde heralde taraftar ilgisinin en yoğun yaşandığı takımın Samsunspor olduğunu dile getiren Altıparmak, "Takımına renklerine ve armasına bu kadar bağlı bir taraftar topluluğu olduğunu görmek bizleri de mutlu ediyor. Sosyal medyadan sürekli taraftarlarımızla konuşuyoruz. Onların ilgisi bizleri mutlu ediyor. Maçlar başladığında da inşallah federasyon tarafından seyircimize tanınan 16 bin 959 kişilik kontenjanı bir kişi bile eksik olmadan 16 bin 959 seyirci ile doldururuz diye düşünüyorum" dedi. 

ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ 

Samsunspor taraftarının başarıya çok susadığını ifade eden kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Altıparmak, "Burada insanlar maç seyretmeyi özlemiş, başarıya şampiyonluğa susamış durumda. İnşallah taraftarlarımızla birlikte sezonun ilk maçında sahamızda Balıkesirspor maçıyla başlayıp, Tuzlaspor karşılaşmasıyla bitecek bir seri sonunda Süper Lig sevincini yaşayacağız. Her anlamda Süper Lig'i fazlasıyla hak eden bir Samsunspor var. İnşallah bizede burada lige çıkmak nasip olur" diye konuştu.