GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-08-2021 00:10   Güncelleme : 23-08-2021 00:29

AKP'li Bayan vekilin aracı durdurulunca polislere Ağza alınmayacak hakaret yağdırdı!

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracı gelen ihbar üzerine trafik polisleri tarafından durdurulunca çılgına döndü. Yılmaz polislere defolun yanıma yaklaşmayın ağzınızdan tükürük saçıyorsunuz diye hakaret ederken, şoförü de polislerin üzerine yürüdü.

AKP'li  Bayan vekilin aracı durdurulunca polislere Ağza alınmayacak hakaret yağdırdı!

İktidar partisi yani Ak Partinin Mersin Milletvekili Zeynep Gül  bir bayan siyasetci  ihbar üzerine aracı durdurulunca polis memurlarına hakaretler yağdırıyor.bayanın ağzına yakışmayan bu hakeret dolu sözlerden sonra akıllara şu söz geliyor.Seçmenlerine  vatendaşlara nasıl davranıyor?Mersinlileri TBMM nasıl temsil ediyor.Yazık bu verilen oylara..Polis memurlarını açağa alan bakan Soyluya'da söylenecek söz bulumuyorum...(Nihat Alparslan Yazıyor...)

Polis ile Yılmaz arasında şu diyalog yaşandı:

POLİS: Plakanız otoyolda durmadan ihbar ediliyor. Sistemde milletvekili aracı olarak çıkmıyor.

YILMAZ: Yani bu benim sorunum mu?

POLİS: Bizim de sorunumuz...

YILMAZ: Uzaklaş. İçeri çemkiriyorsun, tükürük geliyor içeriye, uzaklaş.  Kim ihbar ediyor benim arabamı. Senin adın ne?

POLİS: Ekipler, telsizden ihbar geliyor. HTS kayıtları.

YILMAZ: Ekibe tükürürüm. Böyle terbiyesizlik mi olur? Ne zaman Erdemli’ye gelsem bu pislikle uğraşıyorum.

….

YILMAZ: Adını verir misin sen?

POLİS: Bir saniye bilgi vereceğim.

YILMAZ: Ş…….. bak.

POLİS: Hanımefendi küfretmeyin, hakaret etmeyin lütfen.

 

UTANÇ VEREN GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Geçtiğimiz 18 Temmuz’da AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını Çeşmeli otoban çıkışında, durduran polis memurlarının açığa alındığını daha önce kamuoyuyla paylaştığını ifade eden CHP’li Başarır, “Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi, Mersin Erdemli’de bir polis uygulamasında AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, gelen ihbar üzerine kimlik sordukları için iki polisimize hakaret etmişti.  O gün bunu gündeme getirmiştim. Ancak bu durumu AKP Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz yalanlamıştı. Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP’nin gerçek yüzünü göreceksiniz” dedi.

MERSİN VALİLİĞİ: MEMURLAR MEVZUATIN DIŞINA ÇIKTI

“Mersin Valiliği, Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak açıklama yaptı. Valilik açıklamasında CHP’li Başarır’ın paylaşımının çarpıtma olduğu vurgulandı. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

İlimizde bir ay önce, 18.07.2021 günü 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tesbit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.“