EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-06-2022 12:31

Akdeniz Üniversitesi'nden öğrenci intiharlarıyla ilgili açıklama!

Akdeniz Üniversitesi'nde 40 gün içerisinde 3 öğrenci KYK yurdunun penceresinden atlayarak, bir öğrencinin de evinde intihar etmesine ilişkin bir açıklama geldi. AÜ Rektörlüğü konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

Akdeniz Üniversitesi'nden öğrenci intiharlarıyla ilgili açıklama!

Akdeniz Üniversitesi'nde son 40 gün içerisinde 4 öğrencinin intihar etmesi, sosyal medyada tepkilere yol açmış ve vatandaşlar tarafından durumun incelenmesi istenmişti.

AÜ Rektörlüğü'nden duruma ilişkin açıklama geldi.

REKTÖRLÜĞÜN YAPTIĞI AÇIKLAMADA ŞU İFADELER YER ALDI:

"Öğrenci yurtlarında son dönemde yaşanan intihar olayları toplumun tüm kesimlerinde olduğu gibi bizlerde de büyük üzüntüye neden olmuştur. Yaşanan acı kayıplar için kıymetli öğrencilerimizin ailelerine, arkadaşlarına ve tüm üniversite camiamıza başsağlığı diliyoruz. Hepimizi derinden sarsan bu olaylarla ilgili gerekli inceleme yapılması için geçtiğimiz hafta içerisinde bir komisyon kurulmuştur. Komisyonumuz sorumluluk ve yetki alanımızda olmamasına rağmen vakaların gerçekleştiği yurtlardaki incelemelerin yapılabilmesi için olayın tüm boyutlarıyla aydınlatılabilmesi ve de önleyici tedbirlerin alınabilmesi amacıyla çalışmalarını devam ettirecektir."

 

 

AdminAdmin