SİYASET
Giriş Tarihi : 08-05-2022 23:38

Adalet Partili Vecdet Öz'den ittifak konuşması... "Ümit Özdağ'ın milliyetçiliği Atatürk milliyetçiliğine yaklaşmıştır ve bu bize yakın gelmektedir"

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, üçüncü ittifak için sinyal verdi. Öz'ün Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile ilgili açıklaması dikkat çekti.

Adalet Partili Vecdet Öz'den ittifak konuşması...

Türk siyasetinde hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Siyasette sığınmacı sorunu ön plana çıkarken Adalet Partisi'nden çarpıcı bir açıklama geldi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile üçüncü ittifak iddiaları hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Adalet Partisi lideri Öz, yeni ittifak için açık kapı bıraktı

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Özdağ'ın son günlerdeki duruşu ve tavrından övgüyle bahseden Öz, "Ümit Özdağ’ın milliyetçiliği Atatürk milliyetçiliğine yaklaşmıştır ve bu bize yakın gelmektedir" diyerek 3. ittifak içim mesaj verdi.

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı ile ilgili de konuşan Öz, “Kemal Kılıçdaroğlu ittifakı altı parti ile sınırlandırmamalıydı. Dilinden Atatürk ve Cumhuriyeti düşürmeyen tüm partileri küçük büyük bakmaksızın toplamalıydı." dedi.

AdminAdmin