KÜLTÜR-SANAT
Giriş Tarihi : 28-12-2019 16:54   Güncelleme : 28-12-2019 16:54

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir gecesi duygu dolu dakikalar yaşattı.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşle Müdürlüğü tarafından Acem Tekkesinde gerçekleştirilen ve Talat Ülker’in şiirleri ile konuk olduğu şiir dinletisi katılımcılara unutulmaz bir edebiyat gecesi yaşattı. Kenan Yavuzarslan’ın hazırlayıp Prof. Dr. Şahin Köktürk’ün sunumunu üstlendiği ve Şef Ali Rıza Gündoğdu’nun ekibi ile Türkülere ses verdiği şiir gecesine İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları Şerif Mırık ve Ramazan Bayraktar’ın yanı sıra birçok sanatsever katıldı.

“İLKADIM’DA KÜLTÜR VE SANAT YENİDEN CANLANACAK”

Böyle anlamlı bir sanat etkinliğine özellikle gençlerin gösterdiği ilginin mutluluk verici olduğunu belirten İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar’ın ardından söz alan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık “İlkadım’da kültür ve sanat etkinlikleri artarak devam edecek. Özellikle edebiyat üzerine birçok program ve proje ile İlkadım’ı Karadeniz’in kültür başkenti yapmayı amaçlıyoruz. İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın da yakından ilgilendiği şiirlerimizi ve sanatın birçok dalını böyle güzel mekanlarda birlikte yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. O güzel programlardan biri olacağından emin olduğumuz bu gecede bizleri şiirleri ve ustalıkla kullandığı Türkçemiz ile duygusal bir yolculuğa çıkartacağını bildiğimiz değerli hocamız şair Talat Ülker’e aramızda olduğu için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından şair Talat Ülker ve konuk şairlerin bir birinden güzel şiir dinletileri ve İlkadım Belediyesi Koro Şefi Ali Rıza Gündoğdu ve ekibi tarafından icra edilen Türküler eşliğinde tüm katılımcılar duygu dolu dakikalar yaşadı. Şiir gecesi İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık tarafından şair Talat Ülker’e verilen teşekkür plaketi ile son buldu.