SİYASET
Giriş Tarihi : 24-01-2021 10:58   Güncelleme : 24-01-2021 11:02

Cumhur İttifakı'yla ilgili bomba iddia! Erdoğan istiyor Bahçeli önünü kesiyorCumhur İttifakı seçim mevzuatı çalışmaları devam ediyor. Muhalefet, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim baraj açıklamalarını, "MHP çalışmalarıyla diğer partilerin Cumhur İttifakı’na girmesinin önünü kesiyor" diye yorumluyor.  Kaynak: Cumhur İttifakı'yla ilgili bomba iddia! Erdoğan istiyor Bahçeli önünü kesiyor

messenger sharing button

email sharing button

 

AKP'nin çalışmaları henüz sonuçlanmadı ama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önerilerini sıraladı. Dar ve daraltılmış bölge seçim sistemlerine karşı olduğunu kayıtlara geçiren Bahçeli seçim barajı için de “Makul düzeye indirilmeli ve siyasi partilerin ittifak kurması halinde de uygulanmalıdır” dedi.

FARKLI ARAYIŞLARA SICAK BAKMIYOR

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, AKP ve MHP arasında seçim sistemi değişikliği konusunda ciddi bir görüş ayrılığı olduğuna dikkat çeken kaynaklar, “Erdoğan hem Cumhurbaşkanlığını kazanmak hem de Meclis çoğunluğunu elde etmek için ittifakı genişletmeye çalışıyor. Bahçeli ise her ne kadar 'Cumhur İttifakı'nın zeminini genişletmek amacıyla yapılan temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir, desteğimiz tamdır' dese de MHP dışında bir arayışa sıcak bakmıyor" görüşünü savundu. 

Kaynak: Cumhur İttifakı'yla ilgili bomba iddia! Erdoğan istiyor Bahçeli önünü kesiyor