GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-01-2021 16:44   Güncelleme : 29-01-2021 17:03

Samsun'un 19 Mayıs ilçesine inşa edilmekte olan devlet hastanesi, açılmadan dökülmeye başladı. İnşaat alanında yapılan özensiz işçilik dikkati çekerken, duvarlarda oluşan çatlaklar ve sıfır malzemelere verilen zararlar '15 milyon lira heba mı oldu?' dedirtti.

Sağlık Bakanlığı'nın yatırım programında yer alan 40 yataklı 19 Mayıs Devlet Hastanesi’nin ihalesi 2018 yılının ortalarında yapılmış, ihaleye katılan 12 firma içinde en uygun teklifi veren firma ihaleyi almıştı. 15 milyon liraya mal olacağı düşünülen ve bu ay hizmete açılacağı söylenen 19 Mayıs İlçe Devlet Hastanesi, açılmadan dökülmeye başladı. 

HASTANENİN HER YERİ DÖKÜLÜYOR 

Hastanenin belirtilen sürede tamamlanmadığı ve hastane inşaatının sıva, beton duvarları dökülürken, kapı ve pencerelerinin kırıldığı görüldü. Hastanede özensiz inşaat işçiliği ve sıfır malzemelere verilen zararlar, '15 milyon lira heba mı oldu' dedirtti. 19 Mayıs ilçesinde hastane inşaatını gezen gazeteci İbrahim Akkuş, hastane inşaatının duvarlarının şimdiden döküldüğünü belirtti. Akkuş, hastanede çatlakları, yapılan özensiz işçiliği ve hatalı yapımları kamera ile çekerek, sosyal medya hesabından paylaştı. Akkuş, Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'tan konu ile ilgilenmesini talep etti. 

VATANDAŞLAR TEDİRGİN 

19 Mayıs ilçe devlet hastanesinin bu ay açılacağı belirtiliyordu. 40 yataklı olarak planlanan ve 6 bin 317 metrekare arsa üzerine inşa edilen yeni hastanede 14 poliklinik odası, 5 diş üniti, yoğun bakım ünitesi, 2 ameliyathane ve 8 yataklı  diyaliz ünitesi de olacak. Bodrum ve zemin kat ile birlikte 4 kat olarak inşa edilen ve 15 milyon TL’ye mal olan hastane inşaatının harabe görüntüsü, vatandaşları tedirgin etti. Vatandaşlar, konu ile ilgilenilmesini talep etti. 

19 Mayıs ilçesinde ikamet eden Gazeteci İbrahim Akkuş, 19 Mayıs ilçe devlet hastanesinin harebe halini görüntüledi. 

Bu ay hizmete açılması planlanan hastanenin harabe görüntüsü vatandaşları tedirgin etti. 

b8afH7

xcTKmI

v96TyO

oT8ilr

HwXwnx

HATALI İŞÇİLİK İDDİASI 

YPESFp

TyArVH

q7F5d5

DUVARLAR ÇATLADI 

FQ1ny3

fs6qtN

NkOvzn

QvmpzH

h71DWj

HASTANENİN SIFIR 
MALZEMELERİNE 
ZARAR VERİLMİŞ 

m6d9MX

mbDBV8

6ovQs6

qu9dyq

UXa1rV

WvGuUtfxDMmt

MALZEMELER DÖKÜLÜYOR DUVARLAR NEMLENMİŞ