GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2021 18:09   Güncelleme : 16-03-2021 18:09

Sinop’un Gerze İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bakım ve onarım çalışmasına giden YEDAŞ ekipleri mahallede bir apartmanda meydana gelen yangınla karşılaştı.

YEDAŞ ekiplerinin yangını fark ederek ilk müdahaleyi yapması sonucunda olası can kaybının önüne geçildi. Yangının bacadan çekyata köz düşmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi.

BABA VE İKİ ÇOCUĞU KURTARILDI
Cumhuriyet mahallesinde bakım ve onarım çalışması yürüten YEDAŞ ekipleri çıkan yangını fark etmesi sonucunda sepetli aracı balkona çıkararak yangında evlerinde mahsur kalan baba ve iki çocuğunu kurtardı. Bu örnek davranış mahalle sakinleri tarafından büyük sevinçle karşılandı. Baba ve iki çocuğunu balkondan alarak güvenli bir şekilde yere indiren YEDAŞ çalışanları ise “Çalışma bölgemize intikal ediyorduk bir anda 3. kattan dumanların yükseldiğini fark ettik sepetli aracımızı yardım çağrısında bulunan baba ve 2 çocuğunun bulunduğu balkona çıkararak kendilerini güvenli bir şekilde yere indirdik” dediler. 
Yangın, Gerze Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Yangında YEDAŞ ekiplerinin özverili davranışları nedeniyle can kaybı yaşanmazken maddi hasar meydana geldi. Olayla ilgili güvenlik güçlerinin çalışma başlattığı öğrenildi.