GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2021 13:44   Güncelleme : 14-01-2021 13:47

Türkiye genelinde aşılama işlemi başladı. Koronavirüs aşısı başta sağlık çalışanları olmak üzere vatandaşlara da yapılacak. Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç ilk etapta Samsun'a 26 bin doz aşının geldiğini ifade etti.

Çin'den Türkiye'ye getirilen 3 milyon doz koronavirüs aşısı illere dağıtıldı. Samsun'a 26 bin doz koronavirüs aşısı gelirken aşılama işlemi de başlatıldı. Konuya ilişkin İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç açıklamalarda bulundu. 

KENDİSİ DE AŞI OLDU 

Koronavirüs aşısı yaptıran Oruç şu ifadelere yer verdi:

Bugün Sağlık Bakanlığı'mızdan gelen aşılarımızı hastanelerimize ve aile sağlık merkezlerimize dağıttık. İlk etapta 26 bin doz aşı geldi. Öncelikle sağlık çalışanlarımıza daha sonra huzurevi sakinlerimize yapılacak. Daha sonra risk grubuna göre aşılama işlemi gerçekleştirilecek. 

AŞI İÇİN 265 ODA OLUŞTURULDU

Aşılar, devlet hastaneleri, özel hastaneleri, aile sağlık merkezlerinde oluşturulan aşı odalarında gerçekleştirilecek. Şuanda hastanelerimizde 265 oda oluşturduk. 

AŞI REHAVETE SÜRÜKLEMEMELİ 

Aşılama işleminin başlaması rehavete sürüklememeli. Aşı yapıldıktan sonrada tedbirimizi alacağız, korumamızı sağlayacağız. Toplumsal bağışıklılığın belirli bir seviyeye gelmesinden sonra bu illetten kurtulacağız. Aşımızın hayırlı olmasını diliyorum.

AŞI İÇİN RANDEVU NASIL ALINIYOR 

Aşı yaptırmak isteyen vatandaşlar için sistem de bugün açıldı. Vatandaşlar randevu MHRS üzerinden istedikleri yerden randevularını alarak aşılarını yaptırabilecekler.