SPOR
Giriş Tarihi : 25-05-2020 17:35   Güncelleme : 27-05-2020 17:46

2.Lig'in başlama tarihi erkene mi alınacak?

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2.Lig'de erteleme maçlarının 18 Temmuz'da oynanacağı kararına başta Samsunspor olmak üzere birçok kulüp tepki göstermiş ve TFF'ye maçlarını 1.Lig ile aynı 19 Haziran'da oynamak istedikleri yönünde görüş bildirmişti.

2.Lig'in başlama tarihi erkene mi alınacak?

Yılport Samsunspor, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 28 Mayıs Perşembe günü yapacağı toplantıdan çıkacak kararı beklemeye başladı. Liglerin 18 Temmuz'da oynanacağı kararının değişme ihtimali üzerine antrenman programlarını askıya alan kırmızı beyazlı ekibin, maçlarını Birinci Lig ile aynı tarihte oynama isteğinin kabul görüp görmeyeceği büyük merak konusu olurken; konuyla ilgili olarak Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım'ın TFF temsilcileriyle görüşmeler yaptığı iddia edildi. 

BAŞKAN ÖZDEMİR AÇIKLAYACAK

Konuya ilişkin olarak TFF Başkanı Nihat Özdemir şunları söylemişti; "Bundan önce TFF yönetiminin açıkladığı Süper Lig'in 12 Haziran'da başlamasıyla ilgili 18 kulübün tam desteğiyle karar almış bulunuyoruz. Bununla ilgili Türkiye'deki şartların değişimini göz önünde bulunarak kesin tarihimizi 28 Mayıs'ta yapacağımız basın toplantısıyla kamuoyuna açıklama üzere anlaşmaya vardık. 

ARTIK GERİ DÖNÜŞ YOK 

"Yedi kulübümüz de federasyonumuza bu yıl ligden düşme olmaması, gelecek sezonun da 21 takımla oynanması konusunda müracatta bulundu. Federasyonumuz bu konuyu inceleyecek. Yönetim kurulu olarak gelecek sezonun kaç takımla oynanacağının, bu sezon ligden düşüp düşmeme kararını da önümüzdeki günlerde vereceğiz."