SPOR
Giriş Tarihi : 16-10-2020 17:34   Güncelleme : 16-10-2020 17:35

Yaklaşık 10 günden bu yana ekibiyle beraber rakibinin maç kasetlerini defalarca izleyen başarılı teknik adam, rakibin eksi ve artılarını çıkardı. Kadrosunu İstanbulspor'un ortaya çıkan eksileri üzerine kuracak olan tecrübeli teknik direktör, imha planını hazırladı.

Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlamİstanbulspor'un şifrelerini çözdü. Yaklaşık 10 günden bu yana ekibiyle beraber rakibinin maç kasetlerini defalarca izleyen başarılı teknik adam, rakibin eksi ve artılarını çıkardı. Kadrosunu İstanbulspor'un ortaya çıkan eksileri üzerine kuracak olan tecrübeli teknik direktör, imha planını hazırladı. Kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Sağlam, "Biz 10 gündür İstanbulspor’u analiz ediyoruz. İyi bir kalecileri var ve futbolcu gibi oyunu yönlendirebiliyor. Yani top rakibe geçtiği zaman bir kişi fazla oynuyor. Biz de zaman zaman Nurullah ile bunu iyi yapıyoruz. Artık rakipler bir kişi fazla oynuyor. Dolayısıyla artık bir tane oyuncunun takım oyunundan uzak kalması hele hele iki tanesinin takım oyunundan uzak kalması felaket" dedi. 

PLANI HAZIR 

Kırmızı beyazlı ekibin başarılı teknik direktörü Sağlam, "Bizim gerçeğimiz takım oyunu, mücadele, oyun disiplini, onun üzerine bireysel yeteneği de ekleyebiliyorsak o zaman bu iş tadından yenmiyor. Sadece bireysel belki bir gün size maç kazandırıyor ama yarı yolda bırakıyor ondan sonrası gelmiyor. Bireysel oyun size maç kazandırır ama takım oyunu da sizi şampiyon yapar. O yüzden biz bütün oyuncularımıza açık bir şekilde anlatmaya çalıştık ve uygulatmaya da çalışıyoruz. Bunun meyvelerini almanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonraki süreçte de inşallah bunu uygulamaya çalışacağız” diye konuştu.