GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2021 18:01   Güncelleme : 28-04-2021 18:01

17-23 Nisan arasında ilçelere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Salıpazarı’nda düşüş devam ediyor.

Haftalık Covid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide Asarcık 712.3, Terme 671.4 ve Yakakent 620.5 oldu. İki hafta önce açıklanan verilere göre ilk sırada yer alan Salıpazarı’nda ise vaka sayıları %25 düştü. 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre 03-09 Nisan arasında 887.9’la ilk sırada yer alan Salıpazarı İlçesinde vaka sayıları %25 oranında azaldı ve 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarında 482’ye geriledi. 

Salıpazarı Belediye başkanı Halil Akgül konu ile ilgili yaptığı açıklamada; 

Salıpazarı İlçemizde son iki haftadır vaka sayılarında ciddi bir zamla söz konusu. Bunda da alınan tedbirlerin ve sokağa çıkma kısıtlamasının etkisi büyük. Maske, Mesafe ve temizlik kurallarına riayet eden ve kısıtlama günlerinde evlerinde kalarak bu vaka düşüşlerine katkı sağlayan tüm hemşerilerimize, kolluk kuvvetlerimize, sağlık çalışanlarımıza ve belediye personelimize yürekten teşekkür ediyorum. 

Salgınla mücadelede alınan tedbirlerin toplum sağlığı için önemine dikkati çeken Başkan Akgül, ‘29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arası uygulanacak olan tam kapanma sonrası ilçemizde olduğu gibi ülkemizde de vaka sayıları ciddi oranda düşecektir. Ben buna inanıyorum. Ancak vakalar düşüyor diye rehavete kapılmamamız gerekiyor’ dedi.  

Belediye Başkanı Akgül, ‘Kamu hizmetlerinin aksatılmaması adına Temizlik İşleri, Fen İşleri, Plan Proje, Zabıta birimlerimiz iki haftalık tam kapanma süresince faaliyet göstermeye devam edecektir. Evinden çıkamayan kronik hastalar, yaşlılar ve yalnız yaşayanların acil ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından öncelikli olarak karşılanacak. Temel ihtiyaçların yanı sıra acil durumlarda vatandaşa yardımcı olacak olan Vefa Sosyal Destek Hattı görevinin başında olacaktır’ dedi.