EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-02-2021 16:32   Güncelleme : 27-02-2021 16:32

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gıdada yaşanan fahiş fiyata ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Pakdemirli fahiş fiyatların mayıs ayı sonrası düşüşe geçeceğini ifade etti.

CNN Türk'e gıda fiyatları ve bakanlığın çalışmalarına ilişkin bilgilendirmede bulunan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, kovid-19 ile ilgili beklentilerin gerçekleşmesi durumunda Mayıs ayından sonra gıda fiyatlarında düşüş görüleceğini söyledi. Döviz fiyatlarında iyileşme olduğunu söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Biliyorsunuz dövizde de bir iyileşmemiz var bunun da enflasyona muhakkak katkıları var. İki tane şey var burada; birincisi dünyada emtia fiyatlarının çok artması, dövizde de hızlı bir yükseliş ama şu anda geriye doğru bir düşüş beklentimiz oldu. Bununla beraber fiyatların tekrar eskiye yakın seviyelere gelebileceğine inanıyorum." şeklinde konuştu.

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla daha yaygın getirilmesi için çalışmalara başlanıldığını söyleyen Tarım ve Orman Bakanı, "Temel ürünler Tarım Kredi kooperatiflerinde var. Anadolu’nun her yanına yayılacak şekilde planlamayı yapıyorlar. En hızlı şekilde yapılır diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.